Kas online video saab televisiooni vastu? Microsoft teab.

Microsoft kasutab edukalt online videosid tarbija köitmiseks – nad on taibanud, et selline lähenemine on paljude parameetrite poolest võrdväärne televisiooniga.

post4img

Kathleen Hall, Microsofti asepresident armastab online videote puhul seda, et erinevalt televisioonist, ei ole sel piiranguid – eelkõige ajalist. Seega online video annab võimaluse rahulikult oma lugu ära rääkida.

Näiteks kasutas Microsoft seda meediumit edukalt oma 2016 aasta „Make What’s Next“ kampaanias, seoses rahvusvahelise naistepäevaga. Probleem oli selles, et paljud USA tüdrukud ja naised  ei suutnud nimetada ühtegi naisleiutajat. Seetõttu tootis Microsoft sisu, mis rääkis naisleiutajatest nagu näiteks Ada Lovelace, Tabitha Babbitt ja Yvonne Brill – et inspireerida tüdrukuid seadma omale sarnaseid suuri eesmärke elus.

Seda kampaaniat levitas Microsoft enda kanalites ning taktikalises makstud meedias. Kuid kõige rohkem aitas seda kampaaniat muidugi hoopis köitev sisu. Hea sisu aitab ise kampaania edule kõvasti kaasa. Kehv sisu ei tööta, hoolimata sellest kui palju raha selle levitamise alla panna.

See kampaania tõestas, et edukat kampaaniat pikemate videote näol on võimalik teha ka ilma televisioonita.

Kirjutas: Romet Järvela