Meediapinna ostjatest 83% peab videoreklaami bännerist atraktiivsemaks

Suurem enamus Suurbritannia meediaekspertidest arvab, et järgneva viie aasta jooksul lükkavad videoreklaamid troonilt liikumatud reklaambännerid.

Exchange Wire uuringus küsitleti 120 digiturunduse spetsialisti teemal „Suurbritannia mobiili- ja videoreklaami tõed.“. Selgus, et 95% meediapinna ostjatest ja 89% meediapinna pakkujatest uskusid, et videoreklaamide kulutused varjutavad liikumatute bännerite kulutused viie aasta jooksul. Meediapinna pakkujad (42%) olid veel optimistlikumad, arvates et see juhtub juba kahe aasta jooksul, võrreldes meediapinna ostjatega (36%).

postimg2

Suur hulk vastanuist peab videoreklaame ka atraktiivsemaks kui traditsioonilisi bännereid – 83% ostjatest ja 72% pakkujatest. 11-protsendilist vahet võib seletada sellega, et erinevad grupid defineerivad „väärtuse“ mõistet erinevalt.

Meediapinna pakkujad olid teadlikumad uutest videoformaatidest võrreldes ostjatega. Seega meediapinna ostjaid peab harima, kuidas uusi videoformaate kõige paremini ära kasutada.

Tulevikuvaated erinesid, kui küsiti, mis võiks olla videote puhul „the next big thing“.Pakkujad olid kõige rohkem elevil asukohapõhistest videotest  (33%), samas kui ostjad olid huvitatud rohkem 360°-videote poolt pakutavast kogemusest (43%) ja virtuaalreaalsusest (32%).

ExchangeWire’i uuringute- ja analüüsiosakonna juht Rebecca Muir tõi videote kasvu põhjusena välja sotsiaalmeedia laialdasemat kasutust, oma osa sellel on ka mobiilis näidatavatel videotel tänu 4G ja 5G võrku toetavate telefonide pealetungiga.

Allikas: Warc

Kirjutas: Romet Järvela